Jak przewozić olej napędowy?
Jak przewozić olej napędowy?

Wymagania te nie dotyczą przewożenia paliw i olejów napędowych przez osoby fizyczne, jeśli towary te są zapakowane firmowo w opakowania stosowane w sprzedaży detalicznej. Jeśli chcemy przewieźć olej napędowy w naczyniach służących do wielokrotnego napełniania, to całkowita ich pojemność nie powinna przekraczać 1000 litrów na pojazd. Aby przewieźć do 450 litrów oleju nie potrzebujemy żadnych pozwoleń, a powyżej 500 litrów niezbędne jest zgłoszenie do Platformy Usług Elektronicznych Służby Celnej, w celu nadania numeru sent. Brak tego numeru może skutkować nawet 20000 zł kary. Jeżeli olej napędowy jest transportowany przez przedsiębiorstwo w charakterze pomocniczym, to także nie musi podlegać nowym przepisom. Dotyczy to na przykład dostaw na tereny budów oleju napędowego przez firmy budowlane, ale transportowany olej nie może przekraczać 450 litrów na opakowanie.

 

W czym można przewozić olej napędowy?


Olej napędowy wymaga transportu w specjalnie do tego przeznaczonych zbiornikach (beczkach i kanistrach), które zagwarantują jego bezpieczną podróż bez ryzyka skażenia środowiska bądź podpalenia.


Można przewozić go w przewoźnych zbiornikach na paliwo, które oferuje nasza firma. Te zbiorniki są wykonane z wysokogatunkowego polietylenu i gwarantują wysoką odporność na uderzenia, uszkodzenia mechaniczne i działanie zmiennych czynników atmosferycznych. Ich konstrukcja umożliwia bezpieczny transport bez odgłosów chlupotania przewożonego oleju oraz bezpieczne podnoszenie i załadowywanie ich na wózki widłowe z każdej strony.


Przewoźne zbiorniki na paliwo mogą mieć pojemność od 250 do 950 litrów. W podstawowe wyposażenie takich zbiorników wchodzi pompa samozasysająca, niezbędne węże oraz przewody. Ze względu na restrykcyjne przepisy dotyczące przewozu olejów napędowych i paliw, bardzo ważna jest dołączana do nich dokumentacja, która zezwala na legalną eksploatację takiego zbiornika.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl