Z czego wykonane są zbiorniki na paliwa?
Z czego wykonane są zbiorniki na paliwa?

Materiały, z których wykonywane są zbiorniki do magazynowania paliw


Na początek warto sobie uświadomić, że przy wyborze pojemnika na paliwo nie warto kierować się jedynie jego niską ceną, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na materiały, które posłużyły do jego wykonania oraz na jakość jego wykonania. Wszystkie te czynniki mają bowiem wpływ na to, czy nasze paliwo będzie przetrzymywane w odpowiednich warunkach, ale też na bezpieczeństwo pożarowe oraz ekologiczne.
Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami do przechowywania paliw konieczne są zbiorniki dwupłaszczowe. Wykonane są z wysokogatunkowego polietylenu, co pozwala na uzyskanie wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz defekty związane z działaniem czynników atmosferycznych. Jak sama nazwa wskazuje składają się z dwóch warstw tworzywa, pomiędzy którymi znajduje się niewielka przestrzeń. Zbiorniki dwupłaszczowe na paliwo posiadają dodatkowe elementy, które pomagają w ich użytkowaniu. Są to m.in. wskaźnik poziomu ze wskaźnikiem przecieku, pistolet automatyczny, awaryjny wyłącznik prądu czy waz dystrybucyjny.
Osobną kategorią zbiorników są tzw. zbiorniki AdBlue. Służą one do magazynowania wodnego roztworu mocznika, który ułatwia rozkład szkodliwego dla środowiska tlenku azotu na wodę i wodór. Wtrysk na płyn AdBlue jest instalowany w większości pojazdów z silnikiem Diesla. Są one niezbędne do magazynowania substancji AdBlue, która wymaga przechowywania w specjalistycznych zbiornikach. Zbiorniki do magazynowania i dystrybucji AdBlue gwarantują pełne zabezpieczenie przed niepowołanymi osobami, są też odporne na czynniki atmosferyczne.
Dzięki swojej konstrukcji, zbiorniki dwupłaszczowe mogą być z powodzeniem użytkowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Ich zastosowanie eliminuje konieczność częstych wizyt na stacji paliw. Sprawdzają się one, jak już wspominaliśmy na wstępie przede wszystkim w gospodarstwach rolnych czy też w firmach posiadających większą ilość pojazdów, czy maszyn.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl