Zbiorniki paliwowe, a bezpieczeństwo
Zbiorniki paliwowe, a bezpieczeństwo

Gospodarstwa rolne, firmy transportowe i wiele innych przedsiębiorstw podczas codziennej pracy wykorzystuje duże ilości paliwa. W celu zapewnienia ciągłości prac i możliwości wykonywania ich w terenie często niezbędne jest korzystanie ze zbiorników na paliwo. Jednak z uwagi na to, że paliwo płynne stanowi zagrożenie, niezbędne jest zapewnienie mu odpowiednich warunków podczas magazynowania oraz transportu. Jakie warunki muszą spełniać zbiorniki paliwowe, by można było w nich bezpiecznie przechowywać paliwo?

czytaj całość »
Jakie zalety ma przechowywanie paliwa w zbiornikach dwupłaszczowych?
Jakie zalety ma przechowywanie paliwa w zbiornikach dwupłaszczowych?

Paliwa płynne takie jak benzyna czy olej napędowy stanowią zagrożenie, dlatego należy zapewnić im odpowiednie warunki nie tylko podczas transportu, ale również przechowywania. Mowa tutaj o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz stosowaniu pojemników, w których magazynowanie i dystrybucja są bezpieczne. Właśnie dlatego wykorzystywane są do tego profesjonalne zbiorniki dwupłaszczowe. Czym się charakteryzują i jakie korzyści wiążą się z przechowywaniem w nich paliwa?

czytaj całość »
Rodzaje zbiorników na olej opałowy
Rodzaje zbiorników na olej opałowy

Olej opałowy nie należy do najczęściej wykorzystywanych do ogrzewania paliw kopalnych. Mimo to jego użytkowanie ma kilka praktycznych zalet, w tym pozwala m.in. na bezobsługową eksploatację kotłów. Jednym z wyzwań jest natomiast znalezienie odpowiedniego zbiornika na olej opałowy. Jakie są rodzaje takich kontenerów oraz czym różnią się one między sobą?

czytaj całość »
Gdzie należy zakupić bezpieczny zbiornik na paliwo?
Gdzie należy zakupić bezpieczny zbiornik na paliwo?

Zbiorniki na paliwo to urządzenia, które mają za zadanie bezpiecznie przechować materiał niebezpieczny i łatwopalny, jakim jest różnego rodzaju paliwo. Często zbiorniki takie zawierać mogą nawet kilka tysięcy litrów paliwa. Są też ich różne rodzaje – od zbiorników zakopywanych w ziemi po zbiorniki wolnostojące, przeznaczone w większości wypadków do użytku prywatnego. Chociaż mogą się one różnić od siebie pod wieloma względami, to łączy je jedna bardzo istotna sprawa. 

czytaj całość »
Jak bezpiecznie przetransportować paliwo do maszyny rolniczej?
Jak bezpiecznie przetransportować paliwo do maszyny rolniczej?

Paliwo jest zaklasyfikowane do substancji niebezpiecznych, dlatego jego przewóz oraz przechowywanie jest ściśle regulowane przepisami prawnymi. W 2017 roku nastąpiła zmiana przepisów w tym zakresie i od tego czasu państwo ma obowiązek monitorowania zarówno drogi paliwa od dostawców do odbiorców, jak i sposobu, w jaki jest ono przechowywane i dystrybuowane. Bardzo ważne jest zatem zapoznanie się z tymi regulacjami i poznanie metod bezpiecznego transportowania paliwa do maszyn rolniczych.

czytaj całość »
Czy przewożenie paliwa w zbiorniku jest bezpieczne?
przewóz towarów niebezpiecznych

Paliwo jest zaliczane do grupy towarów niebezpiecznych ze względu na swoją łatwopalność i toksyczność. Paliwa to: ropa naftowa, nafta, oleje opałowe, benzyny, ciekły gaz ziemny i wiele innych chemikaliów. Ich transport objęty jest więc szczególnie surowymi regulacjami. Dzięki temu przewożenie paliw z miejsca na miejsce nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzi i środowiska naturalnego. W naszym kraju podstawowym dokumentem określającym, jak powinien przebiegać transport towarów niebezpiecznych, jest ustawa o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych. Jej treść to swoiste przeniesienie do naszego krajowego systemu prawnego ustaleń umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu towarów niebezpiecznych ADR. Paliwa płynne mogą być zatem przewożone w różnych cysternach oraz specjalnie przystosowanych do tego zbiornikach. Muszą one sprostać wysokim wymaganiom konstrukcyjnym, materiałowym, wytrzymałościowym i ciśnieniowym, które są dokładnie opisane w 7, 8 i 9 dziale Umowy ADR.

czytaj całość »
Gdzie należy zgłosić zbiornik na paliwa?
zbiornik

Zbiornik na paliwo nie może zostać umieszczony na zewnątrz bez wcześniej spełnionych wymagań. Instalacja tzw. przenośnej stacji paliw, jaką są zbiorniki, należy zgłosić w odpowiednie miejsce oraz uzyskać oficjalne potwierdzenie na umieszczenie zbiornika na paliwo na zewnątrz posesji prywatnej. Dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup, warto dowiedzieć się, jakie wymagania formalne należy spełnić, aby móc użytkować zbiornik na paliwa.

czytaj całość »
Co można przewozić w zbiornikach dwupłaszczowych? 
Co można przewozić w zbiornikach dwupłaszczowych? 

Zbiorniki dwupłaszczowe to specjalne zbiorniki o podwójnych ścianach. Składają się ze zbiornika wewnętrznego, w którym magazynowany jest olej napędowy oraz płaszcza zewnętrznego, który musi pomieścić przynajmniej 110% projektowanej objętości oleju ze zbiornika wewnętrznego. Taka konstrukcja sprawia, że kiedy niefortunnie dojdzie do rozszczelnienia lub uszkodzenia wewnętrznego zbiornika, przewożona w nim substancja nie będzie wyciekać bezpośrednio na ziemię.

czytaj całość »
Jak należy przechowywać paliwo w gospodarstwie rolnym?
Jak należy przechowywać paliwo w gospodarstwie rolnym?

W każdym gospodarstwie rolnym korzysta się z maszyn i urządzeń, które do pracy potrzebują paliwa. Aby jednak uniknąć częstych wyjazdów po benzynę lub olej napędowy, rolnicy zakupują je na zapas i magazynują w specjalnych, bezpiecznych zbiornikach. Czym się one charakteryzują?

czytaj całość »
Z czego wykonane są zbiorniki na paliwa?
Z czego wykonane są zbiorniki na paliwa?

Paliwa są niezbędne dla właściwego funkcjonowania firm, przedsiębiorstw czy gospodarstw rolnych. Powoduje to konieczność ich właściwego magazynowania w odpowiednich warunkach gwarantujących brak utraty jakości i zgodność z przepisami. Dowiedzmy się, z jakich materiałów powinny być wykonane zbiorniki na paliwa.

czytaj całość »
Zbiornik do paliwa a atesty
Zbiornik do paliwa a atesty

Atest jest specjalnym dokumentem poświadczającym, że dany zbiornik na paliwo spełnia wszelkie normy i wymogi i może być bezpiecznie sprzedawany oraz używany. Jeśli zamierzasz kupić zbiornik na olej napędowy do celów prywatnych, do użytku komercyjnego czy do swojego gospodarstwa rolnego, to warto najpierw zapoznać się z przepisami dotyczącymi takich zbiorników, aby uniknąć otrzymania wysokiej kary grzywny za nieprawidłową eksploatację zbiorników na paliwo.

czytaj całość »
Gdzie można zakupić zbiorniki do paliwa?
Gdzie można zakupić zbiorniki do paliwa?

Paliwo jest niezwykle cennym zasobem, który umożliwia nam przemieszczanie się, generowanie energii elektrycznej czy nawet wymianę handlową. Ropę można przechowywać do 8-10 lat, a benzynę około 2 lat. Po tych okresach czasu paliwa te tracą przydatność do użycia, ponieważ wytrącają się z nich różne substancje, które mogą trwale uszkodzić układ spalinowy albo filtry. 

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiedni zbiornik do paliwa?
Jak wybrać odpowiedni zbiornik do paliwa?

Przechowywanie paliwa w swoim gospodarstwie lub firmie jest  o wiele wygodniejszą opcją niż częste dojazdy do pobliskiej stacji paliw. Dzięki swojemu zbiornikowi oszczędzamy nie tylko czas, ale i pieniądze. Producenci zbiorników oferują szeroki wybór zbiorników, dedykowanych zarówno do małych, jak i wielkich gospodarstw. Jak wybrać zbiornik, który spełni nasze oczekiwania?

czytaj całość »
Jakie palliwo można przewozić w zbiorniku dwupłaszczowym?
Jakie palliwo można przewozić w zbiorniku dwupłaszczowym?

Zbiorniki dwupłaszczowe to profesjonalne pojemniki służące do przechowywania i transportu między innymi większej ilości oleju napędowego. Można w nich bezpiecznie trzymać, a także przewozić nawet do 5000 litrów takiego oleju bez ryzyka zapłacenia kary. Nowoczesne zbiorniki dwupłaszczowe zrobione są z certyfikowanego tworzywa, które jest niezwykle odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i promieni UV. Bezpieczeństwo oleju napędowego gwarantuje dwuścienna budowa. Każdy zbiornik dwupłaszczowy składa się ze zbiornika wewnętrznego, w którym magazynuje się olej napędowy oraz z płaszcza zewnętrznego, który musi pomieścić przynajmniej 110% projektowanej objętości oleju ze zbiornika wewnętrznego. Taka konstrukcja uniemożliwia przenikanie do gruntu transportowanego paliwa. Paliwo przewożone w takim pojemniku jest bezpieczne, ponieważ dwupłaszczowa konstrukcja sprawia, że zbiornik nie jest narażony na żadne mechaniczne uszkodzenia. Dzięki temu nie musimy się martwić o ewentualne skażenie wód podziemnych spowodowane używaniem nieszczelnego bądź uszkodzonego zbiornika.

czytaj całość »
Jak przewozić olej napędowy?
Jak przewozić olej napędowy?

Przewożenie oleju napędowego jest zaliczane do transportu towarów niebezpiecznych, ponieważ jest to substancja łatwopalna i szkodliwa dla środowiska naturalnego. Taki transport jest regulowany przepisami ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych, a także postanowieniami oświadczenia rządowego z 2011 roku, które uwzględnia ustalenia umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych.

czytaj całość »
Jakie warunki trzeba spełnić, aby użytkować zbiornik dwupłaszczowy zgodnie z przepisami?
Jakie warunki trzeba spełnić, aby użytkować zbiornik dwupłaszczowy zgodnie z przepisami?

Zbiornik dwupłaszczowy jest to zbiornik dwuścienny, który jest zrobiony z dwóch warstw stali albo tworzywa sztucznego. Między dwoma jego ścianami znajduje się bardzo mała przestrzeń. W budowie takich zbiorników wyróżniamy – zbiornik wewnętrzny (tzw. właściwy, bo to właśnie w nim jest magazynowane paliwo) oraz zewnętrznego. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl