Jak należy przechowywać paliwo w gospodarstwie rolnym?
Jak należy przechowywać paliwo w gospodarstwie rolnym?

W każdym gospodarstwie rolnym korzysta się z maszyn i urządzeń, które do pracy potrzebują paliwa. Aby jednak uniknąć częstych wyjazdów po benzynę lub olej napędowy, rolnicy zakupują je na zapas i magazynują w specjalnych, bezpiecznych zbiornikach. Czym się one charakteryzują?

Jak bezpiecznie magazynować paliwo w gospodarstwie?

Magazynowanie paliw wymaga szczególnej ostrożności. Wskazuje na to rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z roku 2010, dotyczące ochrony przeciwpożarowej w budynkach. W rozporządzeniu tym znajdują się niezbędne wskazówki dotyczące m.in. tego, jakie warunki muszą spełniać pomieszczenia w których będą przechowywane paliwa. Muszą być one przede wszystkim zbudowane z niepalnych tworzyw i dodatkowo jak najlepiej wentylowane.

Zbiorniki do przechowywania paliw

Przepisy wskazują też, jakie zasady powinny spełniać zbiorniki służące do przechowywania paliw. Jednymi z najlepszych są zbiorniki dwupłaszczowe, które mogą Państwo znaleźć również w naszej ofercie. Charakteryzują się wykonaniem z dwóch warstw stali albo tworzywa sztucznego, np. polietylenu. To ostatnie cechuje się znakomitą wytrzymałością, a także odpornością na korodowanie. Zbiorniki dwupłaszczowe mogą mieć też różne pojemności w zależności od tego, ile gospodarstwo rolnicze potrzebuje paliwa w danym okresie. W naszej firmie proponujemy zbiorniki od 1500 do 5000 litrów.

Gdzie należy umieszczać zbiorniki na paliwo?

Zgodnie z przepisami nie wystarczy zakup solidnego zbiornika. Trzeba również znaleźć dla niego odpowiednie miejsce. Musi to być powierzchnia płaska i stabilna, która została wykonana przy użyciu niepalnego tworzywa. Podstawa musi być również dłuższa o co najmniej 30 cm od pojemnika tak, aby uniknąć ryzyka zsunięcia się. Istotne jest ponadto oddalenie od budynków mieszkalnych na przynajmniej 10 m.

Bezpieczne przechowywanie paliw w gospodarstwie rolnym jest możliwe dzięki solidnym i niezawodnym zbiornikom. Wraz z 10-letnią gwarancją, oferujemy je również w naszym przedsiębiorstwie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl