Gdzie można zakupić zbiorniki do paliwa?
Gdzie można zakupić zbiorniki do paliwa?

Paliwo jest niezwykle cennym zasobem, który umożliwia nam przemieszczanie się, generowanie energii elektrycznej czy nawet wymianę handlową. Ropę można przechowywać do 8-10 lat, a benzynę około 2 lat. Po tych okresach czasu paliwa te tracą przydatność do użycia, ponieważ wytrącają się z nich różne substancje, które mogą trwale uszkodzić układ spalinowy albo filtry. Można przechowywać je poza bakami pojazdów w specjalnych zbiornikach na paliwo. Takie pojemniki muszą być do tego celu specjalnie przystosowane. Istotny jest również sposób przechowywania tych zbiorników, powinny stać w suchym miejscu, które jest chronione przed dużymi skokami temperatury. Idealne do tego celu są zbiorniki dwupłaszczowe, których konstrukcja chroni paliwo przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych. 


Podstawowe zasady korzystania ze zbiorników dwupłaszczowych


Olej napędowy może być przetrzymywane w większej ilości tylko w zbiornikach dwupłaszczowych, które ze względów bezpieczeństwa są umieszczone poza budynkami. Paliwo trzymane w zbiorniku dwupłaszczowym musi być usytuowane w odpowiednim miejscu. Przepisy mówią, że muszą być zachowane konkretne odległości – minimum 10 m od budynków mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej oraz 2,5 m od innych obiektów budowlanych i od granic sąsiedniej działki.


Gdzie najlepiej jest kupić zbiornik na paliwo?


Zbiorniki na paliwo muszą spełniać szereg warunków i wymagań przepisów bezpieczeństwa, dlatego ważne jest, aby nie kupować ich od nieznanych sprzedawców, którzy wystawiają na sprzedaż jeden czy dwa zbiorniki. Najlepiej zdecydować się na zakup zbiornika w sklepie, który specjalizuje się w ich sprzedaży. Zawsze zwracajmy uwagę na to jaki producent wyprodukował zbiornik, ponieważ znany producent jest najczęściej gwarantem jakości produktu. 


Zbiornik, w którym zamierzamy przechowywać powyżej 5000 litrów paliwa będzie skontrolowany przez Urzędu Dozoru Technicznego. Przy mniejszych pojemnościach taka kontrola nie jest wymagana, ale każdy zbiornik powinien posiadać specjalne atesty i certyfikaty, które będą poświadczeniem solidności konstrukcji, jakości materiałów, z jakich jest wykonany oraz trwałości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl