Zbiornik do paliwa a atesty
Zbiornik do paliwa a atesty

Atest jest specjalnym dokumentem poświadczającym, że dany zbiornik na paliwo spełnia wszelkie normy i wymogi i może być bezpiecznie sprzedawany oraz używany. Jeśli zamierzasz kupić zbiornik na olej napędowy do celów prywatnych, do użytku komercyjnego czy do swojego gospodarstwa rolnego, to warto najpierw zapoznać się z przepisami dotyczącymi takich zbiorników, aby uniknąć otrzymania wysokiej kary grzywny za nieprawidłową eksploatację zbiorników na paliwo.

Na co zwracać uwagę, wybierając zbiornik na paliwo?


Najważniejsze jest zwracanie uwagi na to kto jest producentem danego zbiornika oraz czy zbiornik do paliwa posiada odpowiednie atesty i certyfikaty. Warto jest zwrócić uwagę, czy dołączona do zbiornika dokumentacja zgadza się z nabywanym przez nas wyrobem. W razie ewentualnego pożaru wywołanego przez używanie niesprawdzonego urządzenia bez odpowiednich atestów, właściciel takiego zbiornika podlega karze grzywny, a w ekstremalnych przypadkach nawet aresztu. Modele zbiorników atestowanych są wykonane solidnie z najodporniejszych i najmocniejszych materiałów, zapewniających bezpieczne użytkowanie. Zbiornik musi być wyposażony w dodatkowe elementy (np.: pompę, przepływomierz, przewody, filtr i czujnik przecieków). Bez tych elementów zbiornik nie może być dopuszczony do sprzedaży. Aby eksploatacja zbiornika z paliwem była bezpieczna, oprócz atestów i certyfikatów, trzeba odpowiednio przygotować pod niego podłoże. Musi być ono trwałe i optymalnie wypoziomowane, żeby zbiornik mógł stać stabilnie. Instrukcje jak to wykonać powinny być dołączone do instrukcji obsługi zbiornika. Ważne jest zachowanie minimalnej odległości zbiornika od domu (10 m), pozostałych budynków oraz otaczających nas działek (5 m), a także od drogi (minimum 3 m) i od lasu (przynajmniej 20 m).


Jeśli nie kupimy zbiornika z atestem, pozostaje nam tylko tankowanie paliw prosto do zbiorników ciągników. Należy pamiętać, że brak atestu zbiornika na paliwo może być powodem wysokich kar finansowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl