Jakie palliwo można przewozić w zbiorniku dwupłaszczowym?
Jakie palliwo można przewozić w zbiorniku dwupłaszczowym?

Zbiorniki dwupłaszczowe to profesjonalne pojemniki służące do przechowywania i transportu między innymi większej ilości oleju napędowego. Można w nich bezpiecznie trzymać, a także przewozić nawet do 5000 litrów takiego oleju bez ryzyka zapłacenia kary. Nowoczesne zbiorniki dwupłaszczowe zrobione są z certyfikowanego tworzywa, które jest niezwykle odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i promieni UV. Bezpieczeństwo oleju napędowego gwarantuje dwuścienna budowa. Każdy zbiornik dwupłaszczowy składa się ze zbiornika wewnętrznego, w którym magazynuje się olej napędowy oraz z płaszcza zewnętrznego, który musi pomieścić przynajmniej 110% projektowanej objętości oleju ze zbiornika wewnętrznego. Taka konstrukcja uniemożliwia przenikanie do gruntu transportowanego paliwa. Paliwo przewożone w takim pojemniku jest bezpieczne, ponieważ dwupłaszczowa konstrukcja sprawia, że zbiornik nie jest narażony na żadne mechaniczne uszkodzenia. Dzięki temu nie musimy się martwić o ewentualne skażenie wód podziemnych spowodowane używaniem nieszczelnego bądź uszkodzonego zbiornika.


Nowe normy prawne w zakresie ochrony środowiska mówią jasno, że trzeba chronić wody gruntowe przed wszelkimi skażeniami spowodowanymi niektórymi substancjami niebezpiecznymi i przewidują wysokie kary finansowe dla wszystkich, którzy zdecydują się te przepisy ignorować.


Jakie substancje wymagają przewożenia w zbiornikach dwupłaszczowych?


Do substancji niebezpiecznych, których wyciek mógłby spowodować skażenie wód podziemnych zalicza się różne produkty naftowe. Wśród nich znajdują się: oleje napędowe oraz opałowe, benzyna, oleje przekładniowe i hydrauliczne oraz smary. Prawo jasno określa sposób przechowywania takich substancji – muszą być przetrzymywane w taki sposób, aby nie przedostawały się do wód gruntowych w sposób bezpośredni lub pośredni, czyli przez glebę. Wycieki tych substancji są niezwykle niebezpieczne dla naszego ekosystemu i dlatego każdy, kto ma zamiar przewozić je lub przetrzymywać powinien wyposażyć się w zbiornik dwupłaszczowy o odpowiedniej objętości. Za niezgodne z wymogami prawa przewożenie i przechowywanie oleju napędowego oraz innych produktów naftowych grożą poważne konsekwencje finansowe.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl